Strona Główna

O nas

Nasze Skarby

Archeologia

DR ANDRZEJ KARWOWSKI

Archeolog, podróżnik, programista, absolwent Instytutu Archeologii UMK, od 2004 roku kierownik prac archeologicznych prowadzonych na cmentarzysku Uaua- Uno, departament El Beni w Boliwii. Specjalista od ikonografii i epigrafiki Majów (ze szczególnym uwzględnieniem okresu klasycznego) oraz archeologii Amazonii. Poza badaniami w Boliwii uczestniczył między innymi w pracach wykopaliskowych prowadzonych w Polsce i na Ukrainie (miasto greckie Nikonion).

Kontakt

Marcin Obałek

Tramp, pilot wycieczek, przewodniczący stowarzyszenia Czysty Świat. Pomysłodawca Traktoriady – Wyprawy Ursusem do Ameryki Południowej, nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic – Travellery. Organizator Polskiej Ekspedycji Amazońskiej, w ramach realizowanych od 2004 roku wypraw archeologicznych w tropikalne ostępy Boliwii. W 2015 roku uczestnik wyprawy Transtrabant, w której Maluchem przejechał rzez Australię. W międzyczasie fotograf i sternik dłubanki na Rio Beni.

 

Monika Filipiuk-Obałek

Absolwentka Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Zawodowo fotograf wnętrz, dziennikarz telewizyjny i prasowy, pilot wycieczek; ponadto instruktor jazdy konnej, sędzia WKKW. Współorganizatorka Konnej Wyprawy Dookoła Świata – Z KOPYTA, nominowanej do prestiżowej nagrody Złote Stopy 2009/2010.

 

Milena Kubiaczyk

Studentka archeologii w Instytucie Prahistorii UAM, uczestniczka badań wykopaliskowych w Polsce i w Turcji (Çatalhöyük). Pasjonatka archeologii Nowego Świata oraz neolitu na obszarze Anatolii.

 

Mikołaj Budner

Student archeologii w Instytucie Prahistorii UAM, uczestnik badań wykopaliskowych w Polsce, na Węgrzech i w Turcji (Çatalhöyük). Żywo zainteresowany archeologią Nowego Świata oraz okresem epoki brązu na obszarach egejskich (w szczególności kulturą minojską). Członek grupy rowerowej Cr@zy Bike i pasjonat kolarstwa MTB. W Polskiej Ekspedycji Amazońskiej odpowiedzialny za wykonywanie dokumentacji 3D.